Zawód trenera personalnego

Dodano: 21.05.2017

Należy wskazać, że trener personalny to instruktor, którego zadaniem będzie indywidualna współpraca z innymi osobami, w ramach przygotowywania dla nich form treningowych, dopasowanych do indywidualnych oczekiwań oraz możliwości. Najważniejsze zadania jakie są tutaj do realizowania to pomaganie, edukowanie, prowadzenie czy kontrolowanie procesu zmierzającego do uzyskania przez klienta świetnej sprawności. Indywidualna praca z trenerem może być połączona także ze współpracą z lekarzem, gdy dana osoba będzie wykonywać trening ze względu na indywidualne wskazania. Okazuje się, że obecnie nie jest to już wyłącznie usługa dla celebrytów i najbogatszych osób. Każdy praktyczne będzie mógł zdecydować się na taki trening. Najczęściej pojawiają się na nim osoby świadome swoich potrzeb, które między innymi w biznesie mają wiele sukcesów, ale mimo tego, że brakuje im czasu chcą także dbać o swój wygląd i dlatego na zajęciach u takiej osoby będą się pojawiać. Oczywiście będzie zawsze pewna grupa osób, które tam się pojawiają ze względu na medyczne wskazania jakie będą ich dotyczyć.

Jakie rodzaje treningu

Jeśli kogoś będzie interesować forma treningu to należy powiedzieć, że obecnie jest wiele różnorakich propozycji, które będzie można brać pod uwagę. Będzie to trening regenerujący, odchudzający, przygotowujący do sezonu, budujący sprawność. Niektóre formy treningu przygotowywane są z myślą o osobach starszych. U trenerów personalnych pojawiają się także rodzice, którzy chcą, by zadbać o swoje dziecko, by nie dochodziło do problemów z nadwagą.

Początkujący trener oczywiście nie ma możliwości samodzielnie wybierać sobie klientów, musi pracować z tymi osobami, które do niego się zgłoszą. Dopiero kilka lat doświadczenia będzie w stanie sprawić, że taka osoba będzie mogła wyspecjalizować się w konkretnych dziedzinach i formach treningowych, które dla niego będą najodpowiedniejsze. Praktyka i doświadczenie w tym zawodzie będzie mieć wielkie znaczenie, dlatego należy tą sprawą również brać pod uwagę. Dopiero po kilku latach tak naprawdę trener posiada już umiejętności, które pozwolą mu sprawnie pracować i realizować zadania związane z treningiem. Trener, który chce być dobrym specjalistą powinien z czasem stać się osobą, która będzie wyspecjalizowana w konkretnych działaniach. To ważne, ponieważ wtedy będzie w stanie działać aktywniej zgodnie ze swoimi umiejętnościami i wiedzą.

Osoba, która chce być trenerem personalnym powinna pamiętać, że bardzo ważny będzie stały rozwój. Musimy pamiętać, że taką ważną kwestią jest umiejętność rozmawiania z innymi osobami. To zawsze kluczowa sprawa, na którą zwracamy uwagę. Trener niejako powinien stać się również psychologiem, który posiada odpowiednią empatię i komunikatywność. Z jednej strony będzie trzeba umieć rozpoznać potrzeby klienta, z drugiej musimy na nie odpowiadać, a na koniec będzie trzeba również umieć działać w taki sposób by drugą osobę przekonać do swoich racji. Tylko wtedy będzie można oczekiwać, że cały realizowany trening przynosić będzie zadowalające efekty.

Inni odwiedzili także stronę: edukacjazroznicowana.pl