Walka o klienta na rynku finansowym

Dodano: 08.01.2018

Działające w naszym kraju banki nieustannie prowadzą zaognioną walkę o klientów. Dąży się do tworzenia coraz lepszej oferty, tak by każdy z klientów otrzymał ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb.

Duża konkurencja sprawia, że banki w swoich ofertach są coraz bardziej elastyczne, starają się tworzyć propozycje, które sprawią, że to właśnie z tej oferty klient będzie chciał skorzystać. Co więc na rynku bankowy, rozwija się najbardziej dynamicznie?

Finansowanie dla firm

Tą gałęzią usług bankowych, która należy do najdynamiczniej rozwijanych bez wątpienia będzie kwestia finansowania dla firm. To właśnie na tym polu banki mogą najwięcej zyskać, jeśli uda się z jakąś firmą nawiązać stałą współpracę. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że kredyty inwestycyjne z roku na rok stają się hitem na finansowym rynku. Wśród osób, które prowadzą firmę i mają konto w banku przez dłuższy okres czasu zainteresowaniem cieszą się także kredyty obrotowe. To propozycja, dzięki której można mieć dostęp do dodatkowych środków w każdej chwili, tak jak w kredycie odnawialnym. W momencie, gdy otrzymamy od kontrahentów przelew nasze długi będą maleć. Jest to komfortowa sytuacja, w której można dynamicznie obracać środkami finansowymi w zakresie prowadzonej działalności, dlatego tak chętnie sie z tego korzysta.

Otwarcie firmy z kredytem

Jeszcze nie tak dawno było to raczej nie do pomyślenia, ale okazuje się, że na rynku znajdzie się również taki bank, który będzie proponował kredyt na otwarcie firmy. I co ciekawe nie jest to obecnie tylko jedna dostępna oferta, co oznacza, że banki odpowiadają taką ofertą na istniejące zainteresowanie klientów. Nie powinno więc być zaskoczenia, że tego typu kredyty się pojawiają. Nadal są to jednak takie oferty, które bezpośrednio będą wiązać się również z koniecznym zabezpieczeniem ze strony firmy, która kredyt będzie chciała wykorzystać. Dla wielu osób jest to jednak jedyna szansa na wypromowanie własnej działalności, ponieważ na własne środki nie mogą w tej sytuacji liczyć. Bank na pewno będzie przeprowadzał dokładne sondowanie proponowanej formy działalności, jednak jeśli ktoś ma dobry pomysł a brakuje mu środków to taki kredyt na założenie firmy może być świetną opcją.