Sheaffer – długopis czy pióro? Oto jest pytanie

Dodano: 15.01.2018

Można powiedzieć, że w sprzedaży znajdują się różnorakie produkty piśmienne na różne okazje i dostosowanie do szerokiego wachlarza potrzeb będzie bardzo ważne. O ile w kwestii przyrządów do pisania można właściwie mówić o lekkim zawrocie głowy, to w praktyce okazuje się, że główny nurt produktów jest taki sam a więc długopisy oraz piór. Kiedy warto skorzystać z rozwiązania nieco prostszego? Dowiedz się jakie akcesoria do pisania wybrać.

Mogłoby się wydawać, że gdy mamy erę paperless tradycyjne przyrządy do pisania idą w marginalizację. Jednak nic bardziej mylnego. Papier towarzyszy nam praktycznie każdego dnia i raczej nie zanosi się, by się to zmieniło w najbliższym czasie. W środowiskach biznesowych cyfryzacja jest mocno posunięta do przodu, mimo to pismo ręczne nadal jest bardzo ważne w relacjach firma – firma czy firma – klient.

Przyrządy do pisania pełnią istotną rolę. O ile długopisy są postrzegane jako proste narzędzia o tyle już pióra są czymś w rodzaju symboli, którego zadaniem będzie raczej podkreślenie statusu społecznego, zawodowego oraz majątkowego. Poznaj więcej artykułów pismienniczych, odwiedź stronę: www.pst.org.pl

Przeznaczenie piór i długopisów biurowych

Choć między długopisem i piórem jest sporo wspólnych mianowników to w praktyce jednak ich przeznaczenie jest inne. Podobnie będzie gdy chodzi o różne środki transportu do celu dojedziemy wozidełkiem o niewielkich rozmiarach, ale limuzyna sprawdzi się lepiej. Pióro wieczne poniekąd ma rolę reprezentacyjną, wskazującą na status społeczny. Nie ma jednak w tym nic dziwnego, ponieważ pióra mają obecnie pozycję dobra luksusowego. Przeciętny Kowalski raczej chętnie sięga po długopis, ale już prezes Kowalski raczej zdecyduje się na prestiżowe pióro. Nie znaczy to jednak, że wysoko postawione persony odrzucają długopisy. W tym przypadku można tak naprawdę powiedzieć, że mają one różne funkcje. Długopis to propozycja codzienna, natomiast pióro ma charakter reprezentacyjny i będzie się bardzo dobrze sprawdzać w przypadku oficjalnych okazji.

Produkty sheaffer – wygoda użytkowania

Podpisanie ważnego kontraktu albo umowy powinno się odbyć jednym słusznym narzędziem. W takim przypadku będziemy prezentować swój wizerunek. Dlatego właśnie trzeba będzie się dobrze zaprezentować. Pióro sheaffer to propozycja, która dobrze się sprawdzi i będzie rzeczywiście doskonałą opcją, elegancją. To marka o wyjątkowej pozycji na rynku z charakterystycznym symbolem białek kropki. Od ponad 100 lat przygotowuje pióra na doskonałym poziom, produkt rzeczywiście luksusowy. Wysokiej klasy pióro wieczne musi swoje kosztować, ale z drugiej strony jest to znak prestiżu.