Program do fakturowania z modułem magazynowym? Teraz to możliwe!

Dodano: 25.08.2017

Każdy, kto zarządza małą lub średnią firmą, stosuje do fakturowania odpowiedni dla siebie program komputerowy. Obecnie na rynku funkcjonuje ich bardzo wiele i wybór jest trudny. Jeden z nich: Faktura Small Business Handel (FSB) z modułem magazynowym, cieszy się szczególnie dobrą opinią wśród klientów. Sprawdziliśmy, dlaczego.

Zalety programu

Aplikacja jest bardzo szybka w działaniu oraz łatwa w obsłudze, a to dzięki zastosowaniu intuicyjnego i przejrzystego interfejsu. Ponadto, pozwala również na personalizację – ustawienie preferowanej czcionki, wczytanie logo i pieczątki firmy, decydowanie o widoku dokumentów (wybranie położenia i kolejności danych elementów), zmiana wyglądu faktury (za pomocą edytora szablonów) itp. Program umożliwia szybkie wyszukiwanie informacji wg wybranych kolumn, pozwala wybierać jednostki miary, walut, formy płatności, ustalać marżę, definiować własne rejestry oraz wystawiać faktury w cenach netto lub brutto. FSB oferuje bezpieczną pracę wielostanowiskową, również z dowolnego miejsca na świecie (połączenia z bazą danych są szyfrowane za pomocą protokołu SSL). Aplikacja umożliwia stworzenie kartoteki klientów i towarów, co ułatwia pracę i skraca czas wystawiania faktur.

Funkcje programu

FSB umożliwia wystawianie faktur z VATem lub bez (również w obcej walucie i języku), faktur Proforma, zaliczkowych i końcowych, cyklicznych, eksportowych, WDT i wewnętrznych, faktur marża i złom, paragonów fiskalnych, zamówień itp. Pozwala utworzyć ofertę dla klienta oraz notę korygującą, księgową i odsetkową. Zawiera ponadto moduł KASA, dzięki któremu można kontrolować przychody i wydatki (dokumenty kasowe, takie jak KP, BP, KW, BW są generowane automatycznie po rozliczeniu faktur zakupu i sprzedaży). Dzięki programowi istnieje również możliwość wydrukowania ewidencji sprzedaży VAT oraz obejrzenia podstawowej analizy sprzedaży. FSB umożliwia ponadto pobieranie kursu walut z NBP i wyszukiwanie danych klientów z bazy Głównego Urzędu Statystycznego. Za pomocą programu Small Business Handel można również przesyłać dokumenty mailem. Aplikacja jest zintegrowana ze sklepem internetowym Shoper. FSB współpracuje z drukarkami fiskalnymi i czytnikami kodów kreskowych.

Moduł „Magazyn”

Dzięki tej funkcji można na bieżąco kontrolować ilość produktów w magazynie. Podczas wystawiania faktury sprzedaży program generuje WZ-ki, dzięki czemu towar schodzi z magazynu. Natomiast po wprowadzeniu faktury zakupu generuje się PZ-ka, a stan towarów na magazynie automatycznie zwiększa się.

Funkcja kompletacji

W programie można stworzyć towar (komplet), który składa się z kilku innych produktów. Funkcja ta jest bardzo przydatna dla firm produkcyjnych, ponieważ na fakturze wykazuje się tylko komplet, a z magazynu zostają ściągnięte wszystkie jego składniki.

Funkcja inwentaryzacji

FSB posiada obsługę magazynów, co umożliwia przesuwanie produktów między magazynami i uaktualnia ich stany (za pomocą dokumentu MM). Ponieważ program na bieżąco kontroluje stan magazynów, można łatwo sprawdzić, czy ilość towarów na półkach zgadza się z ilością, wynikającą z dokumentów zakupu i sprzedaży.

Decydując się na zakup programu Faktura Small Business Handel, zyskuje się również bezpłatną możliwość utworzenia zdalnej kopii bezpieczeństwa (na wypadek utraty danych) oraz darmową aktualizację i pomoc techniczną.