Kto stosuje tutoring?

Dodano: 22.01.2014

Duże przedsiębiorstwa i światowe firmy starają się usprawnić cały system zarządzania pracownikami i zmodernizować metody mobilizowania pracowników. W ramach testów od kilku lat funkcjonuje tzw. tutoring, który powinien dobrze działać na podwładnych. Na czym polega? Czy opłaca się właściciela?

W zgodzie z zasadami, zadaniem turtoringu jest wyłonienie lidera, który ma wszystkie cechy przywódcze oraz wykaże się ciekawym podejściem do każdego tematu i problemu. Jednocześnie nie będzie prezentował postawy dominującej.

Wszystkie techniki szkoleniowe będą wykładane przez tutora, który potrafi sprawdzić predyspozycje i możliwości lidera. Dodatkowo udostępni przydatne wskazówki i przedstawi ewentualne rady, jeśli praca lidera nie będzie zadowalająca.

Do tej pory stosowano coaching, który powinien mobilizować pracowników i niwelować indywidualne błędy podczas spełniania obowiązków. Nie można jednak zapominać, że liderzy także potrzebują wsparcia w codziennej pracy. Tutoring to bardzo elitarny i niszowy sposób doskonalenia liderów niewielkich grup pracowniczych, ale przynosi oczekiwane rezultaty i jest warty uwagi.

red. Justyna Błahut
biznesgazeta.net