Kto powinien posiadać firmę leasingową?

Dodano: 01.09.2014

Obecnie trudno wskazać kreatywny i dochodowy pomysł na biznes. Z tego powodu warto pomyśleć nad nieustającą rentownością i popularnością wśród klientów. Jednym z atrakcyjnych pomysłów jest prywatna firma leasingowa. Czy w rzeczywistości może zagwarantować sukces i pożądane zyski?

Na początku warto wyjaśnić, który leasing będzie się opłacał. Z pewnością w niewielkich miastach położonych niedaleko obszarów wiejskich opłaca się leasingować maszyny rolnicze i przyrządy pomocnicze. Natomiast w większych miastach pojazdy mechaniczne (również te drogie i ekskluzywne). W kluczowych miejscach w Polsce można zastanowić się nad leasingiem ciężarówek, do transportu międzynarodowego.

Bez wątpienia jest to biznes dla osób zamożnych, które mają kapitał początkowy lub przynajmniej leasingowane początkowo sprzęty. Wielokrotnie można wnioskować o dofinansowanie z Unii Europejskiej lub urzędów pracy, ale nie będą to zawrotne kwoty.

Wedle analiz i badań rynkowych firmy leasingowe działają pomyślnie. Nieustannie zdobywają nowych klientów i generują duże przychody. Wszystko dlatego, że ludzi nie stać na nowe urządzenia i samochody. Wolą ratalnie płacić za użytkowanie niż zaciągać duży kredyt.

red. Justyna Błahut
biznesgazeta.net