Kosmetyki do mycia szyb samochodowych

Dodano: 27.05.2017

Szyby samochodu są bezustannie narażone na zabrudzenia. Osiada na nich kurz, przylepiają się ptasie odchody, soki z drzew, smar, błoto z ulicy. Szczególnie szybko brudzą się szyby w samochodach, które są często użytkowane lub nie stoją w garażu. Brudne szyby nie tylko wyglądają nieestetycznie. Są także zagrożeniem dla kierowcy i pasażerów, utrudniają prowadzenie samochodu i zmniejszają jego komfort. Dlatego warto mieć pod ręką dobre, łatwe w zastosowaniu środki do czyszczenia szyb.

[Ściereczki i ściągacze]

Elastyczne ściągaczki świetnie nadają się do przeczyszczania szyby na szybko, w drodze, bez brudzenia rąk. Wygodę gwarantuje także gąbka umieszczona na uchwycie, którego długość pozwala dotrzeć w każde miejsce szyby bez pochylania się i wyciągania rąk. Warto jednak raz na jakiś czas wyczyścić szybę porządniej, na przykład używając nasączonych płynem chusteczek do szyb Sonax. Opakowanie kosztuje mniej niż dziesięć złotych, a pozwala szybko usunąć ptasie odchody, kurz, błoto zarówno z szyb, jak i karoserii.

[Płyny do spryskiwaczy]

Uniwersalny płyn do czyszczenia jest punktem obowiązkowym w wyposażeniu każdego samochodu. Warto mieć spore opakowanie, na przykład rozcieńczanego w wodzie płynu letniego. Dzięki temu można na bieżąco usuwać wszelkie powstające zanieczyszczenia. Wybór jest naprawdę duży, a wiele środków odznacza się nienaganną jakością. Szybko usunięte ptasie odchody czy błoto nie zaszkodzą karoserii samochodu.

Na zimę warto wybrać specjalny, niezamarzający aż do -20 stopni Celsjusza płyn w dużym pojemniku. Kiedy na dworze jest mróz, czyszczenie drogowych zabrudzeń na bieżąco staje się niełatwe – a często jest konieczne. Zimą na karoserię i szyby pryska roztopione błoto i sól, którą posypuje się drogi. Nieusunięta w porę, może uszkodzić powierzchnię szyby lub lakier. Stąd ważne jest posiadanie płynu, który nie zamarza i jest zawsze gotowy do użycia.

[Ręczne mycie – jaki płyn?]

Warto wybrać płyn, który zawiera nanocząsteczki. Dzięki temu z łatwością usunie nalot i plamy zarówno z szyb samochodowych, jak i wszelkich szklanych powierzchni – na przykład blatów. Dobre płyny do mycia radzą sobie nie tylko z kurzem czy zaciekami po deszczu, tak też z tłustymi zabrudzeniami. Nanocząsteczki zmieniają się w warstwę ochronną – dzięki temu szyby dłużej zachowują czystość i nie wymagają już tak szybko ponownego mycia. Godny polecenia jest na przykład płyn do mycia szyb Sonax. Uniwersalny, pozwala wyczyścić zwyczajne zabrudzenia powstające w codziennym użytkowaniu samochodu.

W przypadku szyb samochodowych niezbędny może się okazać także płyn usuwający owady. Sonax płyn do usuwania owadów pomaga wyczyścić ich ślady z karoserii i szyb. Płyn Sonax jest dostępny w wygodnej formie spryskiwacza o pojemności 0,5 litra. Przy samochodach garażowanych i nieczęsto używanych owady nie stanowią wielkiego problemu. Wtedy w zupełności wystarcza zwykły płyn, usuwający oleje, osady, kurz. Wszystkie płyny Sonax są całkiem bezpieczne dla karoserii i szyb, nie rysują i nie pozostawiają smug. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w codziennej sytuacji.

[Ile kosztuje płyn do czyszczenia?]

Dobry, bezpieczny płyn do mycia szyb samochodowych może być dość drogi. Można jednak znaleźć preparaty w rozsądnych cenach, które świetnie spełnią swoją funkcję. Dla przykładu, Sonax płyn do usuwania owadów kosztuje 15,90 zł w wydajnej pojemności 500 ml. Warto zainwestować w jakość, żeby samochód był zadbany i czyszczony w bezpieczny sposób. Źle dobrane akcesoria lub płyny mogą zniszczyć jego powierzchnię.

Zobacz więcej na: autodetailing.edu.pl