Jakiego systemu telekomunikacyjnego potrzebuje mała firma?

Dodano: 03.01.2017

Na rynku sprzętu i usług telekomunikacyjnych pojawia się coraz więcej spersonalizowanych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Nie każde z nich będzie jednak odpowiednie dla niedużej firmy, w której zatrudnionych jest od 10 do 50 osób. Jaki system telekomunikacyjny wybrać, aby sprawdził się w małych firmach i nie zrujnował ich napiętego budżetu?

jakiego-systemu-potrzebuje-mala-firma

Mała firma – duże potrzeby

Współczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że nie tylko telemarketerzy i pracownicy wielkich korporacji mogą z nich skorzystać. Proces usprawniania codziennej pracy dotyczy również małych i średnich firm, w których liczba pracowników nie przekracza 50 osób. Jaki system telekomunikacyjny najlepiej spełni ich potrzeby?

Po pierwsze: nowoczesny

System telekomunikacyjny na miarę XXI wieku łączy w sobie cechy tradycyjnego telefonu stacjonarnego z innowacjami, jakie przynosi ze sobą Internet. Idealna telefonia dla małej firmy to taka, która zapewnia szereg praktycznych funkcji, nie obciążając przy tym firmowego budżetu. Telefon stacjonarny oparty na technologii VoIP dostarcza wielu przydatnych opcji. Jedną z nich jest interaktywne menu IVR. Ciekawym rozwiązaniem jest też wirtualny faks, który pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku i unowocześnić wymianę informacji na linii firma – kontrahent.

Po drugie: numer zapadający w pamięć

Podstawą dobrego systemu telekomunikacyjnego dla niedużych podmiotów gospodarczych jest niezmienny od lat numer telefonu. Mała firma potrzebuje stałego i niezawodnego numeru. Najlepiej takiego, który łatwo zapada w pamięć i budzi pozytywne skojarzenia. Stały, łatwy do zapamiętania numer zdecydowanie warto potraktować jako inwestycję w rozwój własnego biznesu, która zaprocentuje w przyszłości i pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji.

Po trzecie: elastyczny

System telekomunikacyjny oparty na technologii VoIP niesie ze sobą dużą dozę elastyczności na różnych polach. Między innymi, pozwala odbierać i wysyłać faksy za pośrednictwem komputera. Za rozwiązaniem tym przemawia przede wszystkim wygoda – faksy można odbierać w biurze, ale też poza nim. Brak przywiązania do miejsca sprawdza się nie tylko w przypadku wyjazdu służbowego, ale także dłuższego urlopu.

Po czwarte: funkcjonalny

Możliwość przekierowania połączeń czy opcja zarządzania ruchem połączeń przychodzących (kolejkowanie) to tylko niektóre z funkcji, jakie niesie ze sobą nowoczesna telefonia stacjonarna dla firm. Ciekawą opcją jest także syntezator mowy Iwona, który w bezbłędny i wyraźny sposób odczytuje komunikaty osobom dzwoniącym do firmy. Funkcja ta sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku obsługi klientów zagranicznych. Przydatna na co dzień jest też usługa „Nagraj wiadomość”, będąca nowoczesną wersją, dobrze wszystkim znanej, automatycznej sekretarki.

Więcej informacji na temat wszystkich funkcjonalności telefonii VoIP można uzyskać, wchodząc na stronę www  fcn.pl.