Jak prowadzić kwiaciarnię i osiągnąć sukces?

Dodano: 02.04.2014

Założenie własnego biznesu nie jest takie proste. Trzeba mieć czas wolny, kapitał początkowy oraz interesujący pomysł. Jeśli uda się zgrać wszystkie sprawy można osiągnąć naprawdę duży sukces. Czy w dzisiejszych czasach nadal warto otworzyć własną kwiaciarnię? Jak zbudować klimatyczne i ciekawe miejsce?

Aktualne ogromnym zainteresowaniem cieszą się firmy franczyzowe, czyli takie, które dysponują rozpoznawalną marką i są w stanie dofinansować początkującego przedsiębiorcę. Aczkolwiek branża kwiatowa skazana jest na mniejsze i indywidualne biznesy.

Podstawą działania kwiaciarni jest niepowtarzalny pomysł, który przyniesie zainteresowanych i pozostawi ich na dłużej. Chodzi przede wszystkim o wystrój oraz zakres oferowanych usług. Oczywiście ceny muszą być dobrane do lokalizacji oraz umiejętności pracowników.

Nie należy zapominać o dodatkowych promocjach oraz rozbudowanej ofercie. Można reklamować ułożenie bukietu ślubnego z przyozdobieniem kościoła oraz sali weselnej. Z pewnością pojawi się wielu zainteresowanych, którzy w jednym miejscu załatwią kilka sprawy.

Dużym problemem jest właściwe przechowywanie kwiatów oraz dopasowywanie zamówień do zapotrzebowania klientów. Za duże ilości mogą przynieść ogromne straty, które później trudno odzyskać.

red. Justyna Błahut
biznesgazeta.net