W co inwestować w 2017 roku?

Dodano: 14.09.2017

Czy wiecie, że na jednego dorosłego Polaka przypada 40 000 złotych oszczędności? To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę fakt, że tylko połowa z nas jest w stanie w ogóle generować nadwyżki pieniędzy. Najczęściej nie są to też duże kwoty, bo średnio 250 złotych miesięcznie. Kiedy już posiadamy oszczędności, warto je pomnażać. Okazuje się, że w 2017 roku Polacy mogą korzystać z licznych instrumentów inwestycyjnych, dzięki którym ich pieniądze będą „pracować”. Oto one.

Konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe to najczęściej wybierany instrument inwestycyjny. Pozwala Polakom generować dodatkowe zyski przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa wniesionego kapitału i swobodnego dostępu do ulokowanych środków. Okazuje się, że Polacy nie lubią „zamrażać” swoich oszczędności na długi czas. Konta oszczędnościowe dają nam komfort, bo dzięki nim możemy dowolnie zarządzać swoimi finansami.

Lokata w banku

To kolejna opcja na korzystne inwestowanie bez ryzyka utraty wniesionego kapitału. Lokata w banku to nic innego, jak „zamrożenie” określonej sumy pieniędzy w banku, na dany czas. W trakcie trwania umowy, instytucja bankowa może tymi środkami dowolnie dysponować, ale w zamian oferuje oprocentowanie. Zgromadzone odsetki są czystym zyskiem.

Z lokatą nie wiąże się ryzyko inwestycyjne. Inwestor ma pewność odzyskania wniesionego kapitału w całości. Nie musi też posiadać szerokiej wiedzy w zakresie realizacji tego rodzaju inwestycji. Po prostu przekazuje oszczędności do banku i czeka na zysk. Najbardziej opłacalne lokaty to te, które zakładane są na długi czas, co najmniej kilka lat.

Fundusze inwestycyjne

Coraz bardziej przekonujemy się do nieco bardziej agresywnych form inwestowania. Do takich należą fundusze inwestycyjne. Notowania tych instrumentów napawają nas optymizmem i coraz chętniej podejmujemy ryzyko utraty części albo nawet całości ulokowanych oszczędności. Wykazujemy też coraz większą świadomość i możemy pochwalić się coraz większą wiedzą w zakresie działania funduszy inwestycyjnych. Doskonale wiemy też, jak minimalizować ryzyko inwestycyjne i skupiamy się na korzystnym pomnażaniu wniesionych środków. Chętnie korzystamy też z rad i pomocy ekspertów i wykazujemy pełne zaufanie do towarzystw funduszy inwestycyjnych.

 

Zaskakujące propozycje

Polacy coraz bardziej interesują się niecodziennymi formami inwestowania. Złoto, nieruchomości czy zboże to standard. Przyszedł jednak czas na to, by pomnażać swoje oszczędności, lokując je w zaskakujących instrumentach inwestycyjnych. Mowa tu o platynie czy dolarach australijskich i węgierskich forintach. Inwestować opłaca się też w bursztyny oraz niezmiennie w antyki, chociaż te ostatnie są korzystne przy założeniu długiego okresu zwrotu wniesionego kapitału.

Pewnie jest, że inwestować oszczędności trzeba, bo tylko w ten sposób nasze pieniądze mogą być pomnażane. Bez względu na rodzaj inwestycji możemy być pewni, że już niedługo będziemy cieszyć się dodatkowymi zyskami.