Dystrybutor wody źródlanej czy filtr do wody? Wybierz idealne rozwiązanie dla swojej firmy

Dodano: 11.06.2018

Stały dostęp do wody pitnej w miejscu pracy jest bardzo ważny, dlatego coraz więcej firm decyduje się na dzierżawę lub zakup dystrybutora wody. Co prawda w wielu przedsiębiorstwach pracownikom dostarcza się wodę butelkowaną, jednak jest to rozwiązanie mało korzystne zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. Przed zakupem lub dzierżawą dystrybutora wody należy podjąć ważną decyzję – czy będzie to dystrybutor wody źródlanej?

Woda jest jednym z najważniejszych składników, które decydują o prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Niestety, według badań dietetyków ponad 80% Polaków pije za mało wody w ciągu dnia, a wielu z nich wciąż nie wie, jaka jest jej zalecana ilość. Jest wiele powodów, dla których Polacy piją zbyt mało wody, a jednym z nich jest brak stałego dostępu do wody pitnej w miejscu pracy lub jej niewystarczająca ilość. Dodatkowo utrudnione dojście do wody pitnej w znaczący sposób obniża komfort pracownika, co z kolei przekłada się na efektywność jego pracy. Dlatego też dystrybutory wody pitnej są idealnym rozwiązaniem do każdej firmy, dostępnym w przystępnej cenie. Firma Eden Springs oferuje dzierżawę dystrybutorów wody filtrowanej i dystrybutorów wody źródlanej oraz bezpłatną dostawę wody, przysyłaną zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Poniżej prezentujemy zalety i wady wody źródlanej i filtrowanej, ocenionej na podstawie najważniejszych kryteriów.

1. Smak wody źródlanej a filtrowanej

To jedne z najważniejszych kryteriów, które zachęca – lub wręcz przeciwnie – do picia wody. Woda źródlana wydobywana jest z dobrze izolowanych źródeł głębinowych, które chronią ją przez zanieczyszczeniami zewnętrznymi. Z uwagi na naturalne pochodzenie i brak elementów mikrobiologicznych i chemicznych woda źródlana jest smaczna i zdrowa. Dystrybutor wody filtrowanej pobiera wodę kranową, która oczyszczana jest za pomocą filtrów do wody. Mimo to jej smak jest nieznacznie gorszy niż wody źródlanej.

2. Wartości zdrowotne

Woda źródlana ma naturalne pochodzenie i zawiera w swoim składzie obniżoną ilość minerałów. Dlatego jest odpowiednia dla każdego – zarówno dla osób cierpiących na różnego rodzaju problemy zdrowotne, jak i niemowląt. Dodatkowo idealnie nadaje się do przyrządzania potraw i różnorodnych napojów. Woda kranowa poddawana jest procesowi oczyszczania i chlorowania, jednak dobry filtr wody oczyszcza ją ze szkodliwych dla organizmu substancji, dlatego wartości zdrowotne obu wód są takie same.

3. Wygoda użytkowania

Dystrybutor wody źródlanej zakłada konieczność wymiany butli, których pojemność to zazwyczaj 5 galonów, czyli niespełna 20 litrów. Woda w naczyniu o takiej objętości jest dość ciężka, dlatego do wymiany butli najlepiej poprosić mężczyznę. Dodatkowo puste butle należy przechować do momentu, aż pojawi się dostawca z wodą i zabierze puste naczynia. W przypadku dystrybutorów filtrujących wodę nie ma konieczności składowania zużytych butli, ponieważ woda doprowadzana jest z wodociągu.

4. Koszty wody źródlanej i filtrowanej

Mogłoby się wydawać, że dystrybutor wody źródlanej to rozwiązanie droższe niż dystrybutor wody filtrowanej. Przekonanie to może wynikać z faktu, że pracodawca w przypadku filtrów wody ponosi koszty jedynie za montaż dystrybutora wody i wymianę filtrów. Profesjonalny dostawca dystrybutorów wody Eden Springs oferuje doskonałe promocje i rabaty, dzięki czemu oba rozwiązania są równie korzystne. Niemniej w przypadku dużych firm, w których zatrudnionych jest więcej pracowników, bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie montaż dystrybutora wody filtrowanej. Wynika to ze zwiększonego zapotrzebowania na wodę pitną, co powodowałoby konieczność częstej wymiany butli, a to z kolei przekładałoby się na ich składowanie.

5. Montaż dystrybutorów wody

Firma Eden Springs oferuje montaż zarówno dystrybutorów wody źródlanej, jak i filtrowanej. Dystrybutory wody instalowane są w dogodnym miejscu, które wyznaczył Klient, po czym podłączane są do źródła zasilania. W zakres usług wchodzi także sprawdzenie wskaźników wody przed zamontowaniem urządzenia i po nim oraz profesjonalny serwis w przypadku jakichkolwiek awarii. W ofercie Eden Springs znajdują się też atrakcyjne promocje i rabaty, a także bezpłatna dostawa i wymiana butli z wodą.