Czym czyścić mocno zabrudzone szyby? Przegląd kosmetyków samochodowych

Dodano: 21.05.2017

Zabrudzone szyby to nie tylko taki element, który będzie psuł wygląd estetyczny samochodu, ale będzie także wpływał na jego prowadzenie. Ptasie odchody, plamy z błota, brud z ulicy to wszystko może trafiać na naszą szybę w samochodzie. Wiele środków czyszczących będzie zostawiać smugi, nie będzie dokładnie czyścić zabrudzeń. Warto zobaczyć jakie środki czystości obecnie są dostępne w sprzedaży i jakie będą skuteczne w usuwaniu zabrudzeń.

Płyny do ręcznego mycia

Dobry płyn do mycia szyb będzie przeznaczony nie tylko do szyb czy reflektorów, ale może być stosowany również na innych szklanych powierzchniach takich jak blaty szklane czy laminowane. Będzie można usuwać brud, tłuste plamy oraz naloty. W płynie będą się pojawiać również nanocząsteczki, które w trakcie czyszczenia stworzą warstwę ochronną i będą w stanie zabezpieczyć przed osadzaniem się kurzu oraz brudu.

Płyn Sonax do usuwania owadów to środek, który będzie usuwał ślady po owadach nie tylko na szybach, ale także z karoserii całego samochodu. Proponowany w formie spryskiwacza w pojemniku półlitrowym. Jeżeli owady nie będą stanowić problemu można postawić na zwykły płyn do mycia szyb o takiej samej pojemności. Jest on uniwersalny do różnego rodzaju zabrudzeń jakie będą się pojawiać w trakcie użytkowania pojazdu.

Płyn do szyb to taki preparat, który będzie służył do oczyszczenia praktycznie każdej szklanej powierzchni. Również dostępny w półlitrowych butelkach będzie można usuwać nim tłuszcze, oleje, pozostałości owadów oraz osady.

Ściereczki czy ściągacze?

Jeśli myjemy szyby ręcznie będzie można używać do tego specjalnych ściereczek albo też ściągaczy. Wybór tutaj będzie uzależniony od indywidualnych kwestii, co będzie uzależnione od osobistych preferencji. Jeśli nie chcemy brudzić sobie rąk to specjalna ściągaczka na pewno bardzo dobrze się sprawdzi. nie będzie trzeba się nawet pochylać nad szybą, ponieważ taka ściągaczka ma specjalną przedłużaną rączkę. Ściereczki do szyb przeznaczone są dla tych osób, które stawiają na ręczne mycie szyb. Nie będą one wymagać wody, są nasączone i nie pozostawiają smug. Za ich pomocą czyścić można i szyby i lusterka.

Płyny do spryskiwaczy

Oczywiście zabrudzenia mogą się pojawić również w trakcie drogi, w czasie jazdy i dlatego dobrze będzie mieć odpowiedni płyn do spryskiwaczy, który pomoże nam skutecznie rozwiązań ten problem. Tutaj również znajdziemy różnorakie produkty w sklepach. Płyn letni może wymagać również rozcieńczenia zanim będziemy go używać. Warto zauważyć, że mamy litr koncentratu, który może służyć nawet na 100 litrów wody. Jeśli chodzi o płyn obecnie dostępny pozwoli on poradzić sobie z zabrudzeniami, błotem, ptasimi odchodami czy pozostałościami po insektach.

Oczywiście w zimie ciecz będzie zamarzać i dlatego na takie chłodne miesiące będzie trzeba mieć specjalistyczny płyn, który sprzedawany będzie w pojemnikach po 10 litrów. Nie będzie on zamarzać do 20 stopni na minusie i dlatego spokojnie na okres zimowy dobrze się będzie sprawdzać. Taki lepszy płyn bez większych problemów jest w stanie poradzić sobie również z solą drogową i będzie gwarantował oczyszczenie z niej naszej szyby.

Koszty

Cena za płyn do spryskiwaczy i płyn do mycia będzie uzależniona od producenta, ale także od tego jaka będzie pojemność opakowania. Wspominany płyn Sonax do usuwania owadów będzie kosztował nawet 15 złotych za butelkę półlitrową. Na pewno warto się decydować na dobre płyny do szyb oraz płyny do spryskiwaczy, tak by w trakcie użytkowania nie pozostawiać na szybie nieestetycznych smug.

 

Zobacz więcej na: kosmetykisamochodowe.edu.pl