Czy można zarobić na reklamach w Internecie?

Dodano: 25.11.2015

W dzisiejszych czasach Internet przestał być jedynie źródłem informacji. Za jego sprawą można również zarobić nieco pieniędzy. Sposobów jest wiele. Ale czy są one opłacalne? W sieci pojawia się coraz więcej ogłoszeń – głównie serwisów reklamowych – oferujących pieniądze za klikanie w maile z reklamami.

online-advertising

Niechciane maile

Z badań wynika, że maile z niechcianymi informacjami stanowią prawie 70% wszystkich maili wysyłanych na świecie, jednak większa część z nich nie jest otwierana. Wskazuje to, że taka forma promocji czy reklamy nie jest zbyt skuteczna. Trzeba mieć jednak na uwadze, że dane te nie dotyczą zamawianych przez nas newsletterów, bo ich efektywność reklamowa jest znacznie lepsza niż “niechcianych maili”. Niektórzy operatorzy poczty elektronicznej (np. Google) tworzą specjalne foldery dla newsletterów. Jednak taki zabieg może skutkować zmniejszeniem efektywności – użytkownik po otwarciu poczty nie będzie ich po prostu widział. Rezultat? Część marek występuje z prośbą do operatorów o przesunięcie ich do głównego folderu.

Pomysłem na zwiększenie skuteczności reklamy jest więc podzielenie się częścią przychodów od reklamodawców – oparło się na nim kilka serwisów, które płacą za kliknięcie w reklamę.

Bezsensowne klikanie?

W pierwszym momencie pomysł klikania w reklamy może wydawać się nam bezsensowny – przecież kliknięcie reklamy nie przekłada się w rzeczywistości na to, co się kupuje. Nawet specjaliści od marketingu uważają za dziwny pomysł płacenia osobom tylko za to, że klikają w banner reklamowy. Oczywistym jest, że klikanie umotywowane jest chęcią zarobku, a nie faktycznym zainteresowaniem produktem bądź usługą. Poza tym czas spędzony na stronie to w tym przypadku mniej niż 10 sekund – znacznie mniej niż czas spędzony podczas zakupów na danej stronie.

Ile taka reklama kosztuje?

Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy dostaje klikający w reklamę – im mniej, tym kampania jest tańsza. Najtańsza forma może kosztować zaledwie 100 zł (klikający dostanie około grosza za jedno kliknięcie). Im lepiej określona grupa, do której reklamodawca chce dotrzeć, tym wyższe ceny. W takich kampaniach klikający może dostać nawet kilkadziesiąt groszy za kliknięcie.

Czy można na tym zarobić?

Czy można zarobić na klikaniu w reklamy? Internetowe forum o zarabianiu make-cash.pl doradza w tej sprawie. W ciągu tygodnia, będąc zarejestrowanym w czterech serwisach, można zarobić ok. 50 zł. Jedno kliknięcie kosztuje od grosza do nawet złotówki za obejrzenie jednej reklamy. W tygodniu dostaje się maksymalnie 10 maili z każdego serwisu, w którym jest się zarejestrowanym. Pamiętaj – aby dostać “wypłatę”, należy zebrać określoną ilość pieniędzy. Tu zasada jest prosta: im więcej firma płaci za reklamę, tym więcej należy uzbierać. Z samego klikania nie da się zarobić zbyt wiele, jednak część serwisów oferuje sposoby na zwiększenie pensji. Jednym z nich jest np. polecanie strony innym użytkownikom. Za dołączenie każdego z nich dostajemy określoną ilość pieniędzy.

Kto reklamuje się w ten sposób? Przede wszystkim firmy pożyczkowe, operatorzy komórkowi i różnego rodzaju sklepy.

Więcej informacji znajdziesz na: http://make-cash.pl/zarabianie-na-reklamach-f139/.