Bony podarunkowe w salonie urody. Czy warto?

Dodano: 28.03.2018

Coraz więcej salonów urody poszerza swoją ofertę o bony podarunkowe. Ich wprowadzenie jest stosunkowo niedrogie i pozwala firmie na osiągnięcie różnorodnych korzyści. O tym, co można na nich zyskać oraz jak je wdrożyć przeczytasz w naszym artykule.

Kto kupuje bony podarunkowe? Zazwyczaj nabywcami kart upominkowych są zadowoleni klienci salonu urody, którzy chcą sprawić przyjemność swoim bliskim. Bardzo często trafiają one w ręce mężczyzn, którzy nie mają pomysłu na prezent dla ukochanych kobiet. Czasem decydują się na nie również osoby z firm, szukające efektownego i niezobowiązującego podarunku dla koleżanki z pracy albo szefowej.

Bony podarunkowe to dla salonu urody moc korzyści. Przede wszystkim ich wprowadzenie jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dzięki temu, że każdy z nich ma z góry określony termin wykorzystania, właściciel salonu może lepiej oszacować zapełnienie terminarza w nadchodzącym okresie. W czasie, gdy w kalendarzu wpisanych jest mniej wizyt, można wypełnić luki dzwoniąc do klienta z grzecznym zaproszeniem-przypomnieniem, przy okazji proponując konkretny termin realizacji zabiegu. Ponadto bon opłacony jest z góry, a więc pieniądze za usługę szybko trafiają do kasy firmy.

Sprzedaż bonów upominkowych to również dobry sposób na poszerzenie grona stałych klientów. Osoby, które pierwszy raz trafią do salonu urody i skorzystają z satysfakcjonujących usług, chętnie wrócą do niego po więcej. Zapewne opowiedzą też o przebiegu wizyty swoim znajomym, budując renomę warsztatu fryzjerskiego lub gabinetu kosmetycznego.

Jak przygotować bony upominkowe? Przede wszystkim należy przemyśleć ich formę. Kupny mogą być zaproszeniem na konkretny zabieg lub upoważniać do skorzystania z usług wycenionych na określoną sumę, np. 150 zł lub 300 zł. Bardzo ważne, aby karnety miały interesującą szatę graficzną. Nie można zapominać o tym, że klienci często będą kupowali je na prezent. Co więcej, ich wzór warto również dostosować do zbliżających się uroczystości, takich jak np. Dzień kobiet czy Dzień Matki. Dobrze, jeśli znajdzie się na nim także miejsce na wpisanie imienia i nazwiska osoby obdarowanej.

Zaprojektowanie i wydruk voucherów można zlecić studiu reklamowemu lub drukarni. Firmy, które chcą nieco oszczędzić, mogą zdecydować się też na skorzystanie z gotowych szablonów, które można kupić w Internecie. Większość takich projektów bez problemu można dostosować do specyfiki salonu, m.in. zmieniając treść na kuponie czy wklejając logo salonu urody.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do artykułu Marty Fiłoń, pt. „Bony podarunkowe jako narzędzie zwiększania sprzedaży w salonie”. Znajdziesz go pod adresem www.akademiaversum.pl. Materiał jest częścią internetowego szkolenia stworzonego przez Versum specjalnie dla właścicieli oraz managerów firm z branży hair & beauty. Możesz skorzystać z niego zupełnie bezpłatnie i poszerzać swoją wiedzę z domu lub firmy.